Biricik yuvanızdaki mutluluğu sonsuza kadar ağız tadıyla sürdürmek için yaşamın tüm inceliklerini önceden gözden geçirmenizde büyük yararlar var. Yangın, infilak, su basması, hırsızlık gibi yaşamı altüst edebilen, maddi manevi kayıplar verdirebilen bir çok risklerin önlemini erken alın.
Merkez Sigorta evinizdeki tüm risklere karşı güven dolu bir çözüm öneriyor, bütçenize uygun seçeneklerle sizi konut sigortası yaptırmaya davet ediyor.
Çünkü şimdi alacağınız bir önlemle gelecekte ihtiyacınız olan tam güvencenin karşılığıdır. Merkez Sigorta'nın bu benzersiz fırsatını şimdi değerlendirin, yaşamınızdaki güzelliklerin arasına kara bulutların girmesini önleyin.

2 Ayrı Konut Sigortası Seçeneğinden Biri Mutlaka Sizin İçin,!

Merkez Sigorta konutunuz için 2 ayrı sigorta seçeneği oluşturdu. Bütçenize ve ihtiyacınıza uygun olan sigortayı seçerek bir önlemin vereceği tam güvence mutluluğunu siz de yaşayacaksınız.

1. Komple Konut Paket Sigortası
Merkez Sigorta'nın tüm teminatları kapsayan bu sigortası, evinizde aklınıza gelebilecek her türlü tehlikeler için düşünülmüş eşsiz bir güvence sunuyor. Komple Konut Paket Sigortası ile aile mutluluğunuza, kusursuz bir güveni katacak, yarınlara güzellikler penceresinden bakacaksınız.

Kapsadığı Teminatlar:
Yangın
Yıldırım
İnfilak
Seylap
Dahili Su Basması
Hırsızlık
Fırtına
Hava Taşıtları Çarpması
Yer Kayması
Kara Taşıtları Çarpması
Duman
Kar Ağırlığı
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri
Kötü Niyetli Hareketler, Terör
Yangın Mali Mesuliyeti
Kira Kaybı
Enkaz Kaldırma Masrafları
Alternatif İkametgah Değişikliği Masrafları

İsteğe Bağlı Teminanatlar:
Deprem ve Yanardağ Püskürmesi
Boş Kalma
Cam Kırılması
Sürprime tabii % 30 ve % 30 'un 1/3 sınırını aşan eşyalar
( Hırsızlık )

2.Ekonomik Konut Paket Sigortası

Merkez Sigorta Ekonomik Konut Paket Sigortası yaptırdığınızda, günlük yaşamımızda en fazla karşılaşılan risklere karşı en ekonomik çözümü bulacak, yarınlara iç rahatlığını beraberinde taşıyacaksınız.

Kapsadığı Teminatlar
Yangın
Yıldırım
İnfilak
Dahili Su Basması
Hırsızlık

İsteğe Bağlı Teminatlar
Deprem
Seylap
Cam K?r?lmas?
Bo? Kalma
Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri
Kötü Niyetli Hareketler, Terör
Sürprime tabii %30 ve %30’nun
1/3 sınırını aşan eşyalar (Hırsızlık)

İki Sigorta Seçeneğinde de Kapsam Dışı Kalan Rizikolar:
Nakit para, hisse senedi, tahvil, kıymetli evrak, külçe ya da işlenmemiş durumundaki her türlü değerli maden, taş ve inciler ile benzerleri, pul ve para gibi değerli koleksiyonlar teminat dışındadır.Önemli Açıklamalar

1. Ev eşyası kapsamında bulunabilecek olan: televizyon, video, birleşik cihazlar, video kamera, kürkler, ipek halılar, fotoğraf makineleri, bilgisayar, atari, gümüşler, ziynet eşyası, sanat eserleri, antika eşyalar, v.b. değerli eşyalar toplam eşya sigorta bedelinin %30' u ile sınırılı olup, altın mücevher %30' un 1/3'i ile sınırlıdır. Bu sınırı aşan eşyaların bedeli ayrıca bildirilmelidir. Aksi halde bu değerler yukarıda belirtilen sınırlar dahilindeki kapsam içinde olduğu varsayılacaktır.

2. Bina sigorta bedelini hesaplarken "Kat Mülkiyeti" kanununa göre müşterek mahallerin sigortalı hissesine düşen kısmı da eklenmelidir.

3. Ev eşyaları sigortalarında yılda aralıksız bir aydan fazla süre ile boş kalan konutlar için kaç ay boş kaldığı ayrıca teklif üzerinde belirtilecektir. Bir ay'dan sonraki boş kalan beher ay için ayrıca sürprim uygulanacaktır.

4. Her iki tip konut sigortaları için deprem, boş kalma, sürprime tabii %30 ve %30 'un 1/3 sınırını aşan eşyalar ile cam kırılması ayrıca teklifte bildirilmek kaydıyla teminat kapsamına alınabilir.

5. Kiracı tarafından yaptırılan boya, badana ve duvar kağıdı ayrıca teklif üzerinde belirtilmelidir.

6. Bina sigorta bedeli belirlenirken binanın yeniden inşa değeri, eşyada ise günün rayiç değeri gözönüne alınır.

7. Enkaz Kaldırma Masrafları sigorta bedelinin %4'ü ile sınırlıdır.

8. Yangın Mali Mesuliyet eşya sigorta bedelinin %5'i ile sınırlıdır.

9. Kira Kaybı sigorta bedelinin %5'i ile sınırlıdır.


Merkez Konut Paket Sigortası
Başvuru Formu İçin Buraya Tıklayın

Bilgi Toplumu Hizmetleri
 
 

© Merkez Sigorta A.Ş. Bütün Hakları Saklıdır. This Site Designed by Euronet Co. Inc.